Turniej w Zgierzu im. Marka Krzewiny

na turnieju
W ten weekend wzięliśmy udział w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców im. Marka Krzewiny Rocznika 1997. Ten turniej był naszym ostatnim sprawdzianem przed rozgrywkami ligowymi, które rozpoczynamy już we wtorek. Ponieważ turniej ten był dla drużyn rocznika 1997 więc nasza drużyna startowała od razu z pozycji słabszej gdyż u nas grają tylko chłopcy rocznika 1998. Niemniej turniej ze starszymi chłopcami to dla nas bardzo dobry sprawdzian przed ligą.

Na turniej trener delegował: Damiana Piotrowskiego, Wojtka Ciejkę, Michała Cichackiego, Marcina Zielińskiego, Kubę Ciupę, Jana Tarnowskiego, Przemka Płachetę, Damiana Henca, Mateusza Walczaka, Mateusza Wrześniewskiego, Krystiana Klimczaka, Michała Karlikowskiego, Krzyśka Suta, Marcina Błaszczyka i Szymona Millera. W sumie 15 zawodników. Graliśmy tak jak w lidze czyli po 7 graczy w polu plus bramkarz. Mecze rozgrywane były na połowie pełnowymiarowego boiska.

Turniej organizowała drużyna Włókniarza Zgierz. Wzięło w nim udział 15 drużyn podzielonych na 3 grupy po 5 zespołów.
W grupie A spotkali się: Włókniarz Zgierz, TJ Tatran Hostinne (Czechy), Mewa Rolls-Royce Gniew, MULKS Łask, Lechia Tomaszów.
W grupie B grali: Grom Tychy, Sz.P. OLO Władysławów, ŁKS Łódź (czyli my), S.A.S. Unia Skierniewice, Akademia Tomasza Kłosa.
W grupie C walczyli: MKS Siemianowice Śląskie, Futura Cymerman Lipno, MKP Zgierz, Widzew Łódź, Sokół Aleksandrów.

W sobotę 29.08 pierwszy dzień rozgrywek grupowych upłynął pod znakiem płaczącego nieba. Dwa z trzech naszych meczów rozgrywaliśmy w deszczu. Pierwsze spotkanie zagraliśmy z Gromem Tychy. Już na samym początku okazało się, że wcale nie gra nam się łatwo przeciwko starszym, wyższym i silniejszym zawodnikom. Mecz był zacięty, ale to my po bramce Damiana Henca zwyciężyliśmy 1:0.
Drugie spotkanie w przerwie między deszczami rozegraliśmy z drużyną Akademii Tomasza Kłosa. Ten mecz też był ciężki ale udało nam się wyjść na prowadzenie. Bramkę dla nas zdobył ponownie Damian Henc po asyście Przemka Płachety. Potem niestety sędzia podyktował wątpliwy rzut wolny przeciwko nam. Piłka odbita przez naszego bramkarza odbiła się od jednego słupka, od drugiego słupka i wyszła w pole. Trudno ocenić czy piłka zdążyła przekroczyć linię bramkową ,ale sędzia uznał, że tak było i stan meczu został wyrównany na 1:1. Mimo walki do końca nie udało nam się zmienić wyniku i remis dawał nam czwarty punkt w tabeli grupy B.
Ostanie spotkanie pierwszego dnia zagraliśmy przeciwko drużynie Sz.P. OLO Władysławów. Koledzy również starsi i więksi od nas sprawili nam sporo problemów. To oni niestety częściej zagrażali naszej bramce i to oni zdobyli bramkę. Była to jedyna bramka meczu i nasza pierwsza porażka w turnieju.

Drugiego dnia rozgrywek pogoda była już idealna do grania. Nie było zbyt ciepło bo około 18 stopni ale świeciło słońce i był lekki wiaterek. Tego dnia pozostało nam do rozegrania jedno spotkanie w grupie B z drużyną S.A.S. Unia Skierniewice. To spotkanie - jak wszystkie nasze poprzednie mecze - było bardzo wyrównane. Mecz walki w którym niestety lepsi okazali się koledzy ze Skierniewic. Wygrali ale strzelając nam tylko 1 bramkę.
Rozgrywki grupowe zakończyliśmy na miejscu trzecim. Taka pozycja dawałam nam przywilej gry o miejsca 7-9 razem z drużynami Lechii Tomaszów i Futury Cymerman Lipno, które zajęły też trzecie miejsca w grupie A i C.
Pierwsze spotkanie zagraliśmy Lechią Tomaszów. Ta drużyna grała również naszym rocznikiem więc spotkanie wyglądało już zupełnie inaczej. Grało nam się łatwiej co kolejno na 1:0, 2:0 i 3:0 potwierdzał Damian Henc po bardzo składnych akcjach całej drużyny. Damian zaliczył więc klasyczny hat-trick bo wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. W drugiej połowie na 4:0 wynik podniósł Szymon Miller a potem na 5:0 Marcin Błaszczyk. Jeszcze przed końcem spotkania straciliśmy jedną bramkę ale zaraz Przemek Płacheta ustalił wynik meczu na 6:1 dla nas. Wreszcie mogliśmy pokazać na co nas stać jak nie musimy przepychać się i ścigać ze starszymi kolegami.
Na zakończenie przyszło nam jeszcze zagrać z Futurą Cymerman Lipno. Tego meczu nie zaliczymy do udanych. Właściwie to po własnych błędach straciliśmy 2 bramki i przegraliśmy 0:2. Może też już zmęczenie po dwóch dniach dało znać o sobie.

Ostatecznie zajęliśmy więc 8 miejsce co w stawce 15 drużyn w większości starszych należy uznać za bardzo dobry wynik. Zauważyć trzeba, że spotkania przegrywaliśmy po zaciętej walce i niewielką różnicą bramek.

Najlepszym graczem naszej drużyny trener wybrał Janka Tarnowskiego.
Najwięcej bramek dla nas - 5 -zdobył Damian Henc.

Turniejowi towarzyszyły imprezy oboczne w postaci:
- konkursu celności strzałów który wygrał nasz Michał Cichacki
- konkursu żonglerki, w którym drugi wynik zaliczył Przemek Płacheta z wynikiem 115 podbić (tylko 6ciu podbić zabrakło do zwycięstwa)
- meczu piłki plażowej w którym drużyna organizatorów przegrała za drużyną trenerów i kierowników drużyn (i innych delegowanych rodziców) 0:7 (albo nawet wyżej)

Końcowa tabela Turnieju:
1. Szkółka Piłkarska "OLO"
2. MULKS Łask
3. Włókniarz Zgierz
4. Sokół Aleksandrów
5. SAS Unia Skierniewice
6. Widzew Łódź
7. Futura Cymerman Lipno
8. ŁKS Łódź
9. Lechia Tomaszów Maz.
10. MKP Zgierz
11. Akademia Tomka Kłosa
12. T.J. Tatran Hostinne (Czechy)
13. Grom Tychy
14. MKS Siemianowice Śląskie
15. Mewa Gniew

Zdjęcia z turnieju w galerii.

bw